Kurdeleli Balerin Topuz Yapımı – Videolu Anlatım

Alımlı Şık Alyans ve Yüzük modelleri

Saçlarımızı Nasıl Hızla Uzamasını Sağlarız..

Bayan Sandaletleri

Göz Makyajı Yapımının Püf Noktaları

Güzellik 10 Ocak 2013
24 views

Birbirine Yakın Gözlere Makyaj Yapımı

Merhabalar bugün makyaj konusunu ele alacağız, göz makyajı ile başlayalım. Birbirine yakın gözlerde koyu far rengi daima dışta olmalı, içe doğru yaklaştıkça far tonu açılmalı göz pınarlarının bulunduğu kısım ise pırıltılı bir far ile tamamlanmalı. Eyeliner kullanılacak ise sadece kuyruk kısmına uygulanmalı, böylece gözler birbirinden uzak bir görünüm kazanacak. Göz aralığı geniş olanlar ise, ki bu durum aslında burun ile ilgili göz pınarlarına ve kuyruk bölümüne aynı renk koyu ton far uygulanmalı orta kısım ise 4-5 ton açık bir far ile tamamlanmalı. Buna ilave olarak kaşınızı başlangıç noktasından uzatırsanız bu da size yardımcı olacaktır.

Gece İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Uzmanlar gece makyajı için gözlerin vurgulanması gerektiğini koyu ve mat makyaj yapılması gerektiğini vurguluyor. Makyajdan önce kişinin gözlerini iyi tanıması gerekiyor ona göre yapılan bir makyaj çok daha çekici duracaktır. Mutlaka eyeliner de kullanılmalı göze çok daha farklı bir hava katan uygulamayı iri gözlüler tercih etmeli, küçük gözlere sahip olan bayanlar ise daha ince eyeliner uygulanmalı. Gece makyajında aydınlatma da yapılabilir ancak bunu tanımlaması zordur kısaca düşük gözlü bayanlar üst kısma göz kapağı kısa olan bayanlar ise alt kısma gölgelendirme yapmalı.

Mevsimlere Göre Makyaj Yapımı

Kış aylarında uygulanacak en iyi makyaj renkleri mat olmak kaydı ile gri, mavi ve yeşil gibi tonlardır. Malum hava soğuk yüzlerde bir o kadar soluk olunca bu renkler kullanılabilir. İlkbahar da ise yine pek çok renk kullanılabilir ama daha canlı tonları kullanılmalı tıpkı doğanın canlanması gibi renklerinde bir nebze canlanması lazım. Yaz aylarında da canlı hatta neon renkler kullanılır pırıltılı, simli  farlar kullanılır unutulmaması gereken bir nokta da sıcaklarda makyajın çok çabuk akması ve dağılması gibi etkenler göz ardı edilmemeli. Son olarak da sonbaharda bakır kahve tonları kullanılmalı. Mevsimlere göre göz makyajı dağılımı bu şekildedir.

Gelin Makyajı Ve Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı

Başlangıç olarak gelin makyajı yaparken eğer gözleriniz koyu ise koyu gölgelendirme yapılmalı aksi takdirde gözün renkli kısmı istenmeyecek biçimde ortaya çıkabilir. Eğer gelinliğiniz beyaz ise pembe tonları kullanılmalı, eğer gelinliğiniz krem tonlarında ise bakır tonları kullanılmalı. Kişinin doğallığını ve şeklini bozmadan makyaj yapılmalı. Ve tabi ki beyaz far ile mutlaka göze aydınlatma uygulanmalı. Son olarak da doğal kirpikler ilave edilerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Gelelim dumanlı göz makyajına. İlk önce eğer kirpikleriniz düz ise onları kirpik kıvırma aparatı ile kıvırıyoruz, sonra füme tonlarında far ile üst ve alt göz kapağını boyuyoruz yardımcı fırça ile farı dağıtıyoruz. Burada önemli bir püf noktası var yalnızca üst kirpiklere rimel uygulanıyor, eğer alt kirpiklere de rimel sürerseniz dumanlı göz makyajı modelini elde edemezsiniz, önemli bir nokta da rimelin siyah olması gerekiyor. Aslında uygulanması en kolay makyaj türüdür. Yeni konular ile devam edicez siz modanın kalbini www.moda.kadinsite.com dan takip edebilirsiniz veya Facebook / Kadınlar Sitesi sayfamızdan yenilikleri online paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere hoşça kalın…

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Fransız Örgü Eğitimi

Fransız Örgü Eğitimi

05 Mart 2015
41 views
Pudra Alırken Nelere Dikkat Edelim

Pudra Alırken Nelere Dikkat Edelim

02 Şubat 2013
28 views
Eyeliner Çeşitleri ve Modelleri

Eyeliner Çeşitleri ve Modelleri

29 Ocak 2013
35 views
Fondöten Nasıl Kullanılır

Fondöten Nasıl Kullanılır

26 Ocak 2013
24 views
Ruj Çeşitleri Nelerdir

Ruj Çeşitleri Nelerdir

25 Ocak 2013
32 views
Kaş Nasıl Alınır

Kaş Nasıl Alınır

24 Ocak 2013
47 views
Tırnağa Oje Nasıl Sürülür

Tırnağa Oje Nasıl Sürülür

10 Ocak 2013
21 views
Bunlar da var!
Bayan Takım Elbise Modelleri

Bayan Takım Elbise Modelleri

27 Ekim 2012
35 views
Örgü Bebek Battaniyeleri

Örgü Bebek Battaniyeleri

11 Kasım 2012
38 views
Renkli Ayakkabılar

Renkli Ayakkabılar

27 Ekim 2012
70 views
Yeni Sezon Bayan Ceket Modelleri

Yeni Sezon Bayan Ceket Modelleri

26 Kasım 2012
24 views
2013 Tuvalet Modelleri

2013 Tuvalet Modelleri

01 Kasım 2012
28 views
Nefis Su Böreği Tarifi

Nefis Su Böreği Tarifi

01 Mart 2015
26 views
Yeni Kolye Seti Modelleri

Yeni Kolye Seti Modelleri

04 Aralık 2012
16 views
Rengarek Elbise Kombin Modelleri

Rengarek Elbise Kombin Modelleri

12 Mart 2013
42 views
Sezon Yağmurluk Çizme Modelleri

Sezon Yağmurluk Çizme Modelleri

09 Kasım 2012
25 views