Kurdeleli Balerin Topuz Yapımı – Videolu Anlatım

Alımlı Şık Alyans ve Yüzük modelleri

Saçlarımızı Nasıl Hızla Uzamasını Sağlarız..

Bayan Sandaletleri

Ruj Çeşitleri Nelerdir

Güzellik 25 Ocak 2013
32 views

Ruj Nasıl Sürülmeli ?

Doğru ruj nasıl sürülür ? bugün bunun cevabını arayacağız. Ruj muhakkak fırça yardımı ile sürülmeli, hem daha ince sürülür, hem daha dolgun daha doğal ve daha kalıcı olur dudaklarda. Ancak direkt ruju dudağınıza uygulamanızda da hiçbir sakınca yoktur, her ne renk ruj kullanacaksak mutlaka rujun tonlarında dudak kalemi ile kontür yapılmalıdır. Önce alt dudaktan başlamak suretiyle belli belirsiz çerçeve yapılmalı dudakları belirginleştirmek için, kalem rengi ruj ile aynı renk olmalı, eğer yoksa dudak renginizde bir kalem ile istediğiniz rengi de uygulayabilirsiniz. Ayrıca eğer ruju taşırırsanız kulak temizleme çubuğu ile sildikten sonra hafif bir pudra yardımı ile kamufle edilmesi en doğru olandır. Rujun rengi göz makyajınızla uyumlu olmalı, ruju sürerken yine alt dudaktan başlamanız gerekiyor. İsteğe göre hafif bir parlatıcı da kullanılabilir.

Ruj Rengine Nasıl Karar Verilir ?

Eğer göz makyajınız çok baskınsa dudakları geri çekmek lazım daha doğal renkler kullanılmalı, artık kıyafet rengine göre ruj kombinleri yok daha ziyade oje ile kontrast renkler kullanılıyor. Ama ille de elbiseme uysun derseniz de kıyafet renginizin en açık veya en koyu tonunu kullanmalısınız. Ayrıca rujunuzun uzun süre dayanmasını istiyorsanız dudaklarınızı çok hafif dudak kalemi ile boyayıp ince bir kat pudra sürdükten sonra rujunuzu sürebilirsiniz.

Kalıcı Ruj Nedir Nasıl Uygulanır ?

Kalıcı ruj yani mat rujların içinde pudra olduğu ve kremsi olmadığı için dudakta uzun süre kalıyor. Ancak dudaklar bütün gün havasız kalacağından dolayı ya ruju sürmeden önce yada temizledikten sonra dudak balmı kullanılmalı. Aksi takdirde dudaklarınız çatlayacaktır ve bu da çok kötü bir görüntü olacaktır. Fazla kullanmamanız faydanızadır, bütün gün dudağınızda rahatlıkla kalan rujun temizlemesi ise hayli zahmetli bir iştir. Dudaklarında çatlak vs. olanlar kesinlikle mat rujları kullanmamalı, en iyi sonuç pürüzsüz dudağa uygulanırsa alınır ve kesinlikle iki kat sürülmeli. Eğer dudaklarınız ince ise dudak etrafına kontür çekilmeli, ve bu işlem çok doğal olmalı. Bir kalem ucu mesafesinde dışarıya taşarak ve kaleminizi yatay tutarak üst dudaktan çerçeve yapmaya başlayın, açık renk rujlar ve parlatıcılar dudağı daha dolgun gösterir uygulana çerçevenin üzerine hiç boşluk bırakmadan sürülmeli. Son olarak da ruj çeşitlerine göz atıcaz, ilki mat ruj, tek kullanımda sizi bütün gün idare edebilen ruj çeşididir, ancak temizlemesi zordur. Kremsi ruj, daha kolay sürümü ile biraz daha parlak duruşuyla daha sağlıklı canlı bir görünüm verir. Işıltılı ruj ise içinde bulunan parlak kristallerden doları dudakları daha dolgun gösterir ve daha çok genç kızlar tercih eder. Parlatıcılar ise, istenirse direk dudağa veya rujun üzerine kullanılabilecek fonksiyonel bir üründür. Lip Gloss ise ruj ve parlatıcının bir arada olduğu farklı bir çeşittir. Ayrıca palet şeklinde rujlarda çok kullanışlı hem taşıma amaçlı hem de yerden kazanmak adına palet rujlar da tercih edilebilir. Ve son olarak ise krem allık, far ve ruj kombinleri vardır, yani rujunuzu far ve allık olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Modanın kalbine www.moda.kadinsite.com a davetlisiniz. Dilerseniz bizi Facebook / Kadınlar Sitesi sayfamızdan takip edebilir yüzbinlerce üyemizin arasına katılabilirsiniz. Tekrar görüşmek üzere hoşça kalın…

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Fransız Örgü Eğitimi

Fransız Örgü Eğitimi

05 Mart 2015
41 views
Pudra Alırken Nelere Dikkat Edelim

Pudra Alırken Nelere Dikkat Edelim

02 Şubat 2013
28 views
Eyeliner Çeşitleri ve Modelleri

Eyeliner Çeşitleri ve Modelleri

29 Ocak 2013
35 views
Fondöten Nasıl Kullanılır

Fondöten Nasıl Kullanılır

26 Ocak 2013
24 views
Kaş Nasıl Alınır

Kaş Nasıl Alınır

24 Ocak 2013
47 views
Tırnağa Oje Nasıl Sürülür

Tırnağa Oje Nasıl Sürülür

10 Ocak 2013
21 views
Bunlar da var!
Topuz Saç Modelleri

Topuz Saç Modelleri

19 Ekim 2012
42 views
Elegan Gece Elbise Modelleri

Elegan Gece Elbise Modelleri

14 Kasım 2012
30 views
2013 Burberry Koleksiyon Modelleri

2013 Burberry Koleksiyon Modelleri

11 Kasım 2012
19 views
Alexander McQueen Tasarım Modelleri

Alexander McQueen Tasarım Modelleri

17 Kasım 2012
26 views
Yeni Mus Çorap Modelleri

Yeni Mus Çorap Modelleri

27 Kasım 2012
33 views
Kış’ın Çizme Koleksiyonu

Kış’ın Çizme Koleksiyonu

01 Kasım 2012
26 views
Son Moda Mini Abiye Modelleri

Son Moda Mini Abiye Modelleri

05 Kasım 2012
21 views
Dekoratif Fener Modelleri

Dekoratif Fener Modelleri

02 Şubat 2013
27 views
Yeni Taraklı Saç Toka Modelleri

Yeni Taraklı Saç Toka Modelleri

03 Kasım 2012
31 views